Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

I Pallotyńskie Forum Ewangelizacyjne

W sobotę 12 października w Hali Wanda Kraków przy ul. Odmogile 1B odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne dla seniorów i młodych duchem "Odpowiedzialni. Nowa Huta+".

Organizatorem wydarzenia są Parafia Matki Bożej Pocieszenia oraz Radio Pallotti.FM.

– Sami biskupi i księża nie mogą dźwigać całej odpowiedzialności za ewangelizację. Św. Wincentemu Pallottiemu zależało, aby wszyscy poczuli się odpowiedzialni za "ożywianie wiary, rozpalanie miłości i jednoczenie wysiłków". Dlatego też, odpowiadając na potrzeby dzisiejszego świata, organizujemy spotkanie pod hasłem Pallotyńskie Forum Ewangelizacyjne – tłumaczą organizatorzy.

Całe wydarzenie zostanie podzielone na dwie części. Od godz. 8 do 12 będzie trwała „ewangelizacja dla seniorów i nie tylko”. W tym czasie konferencje wygłoszą: bp Janusz Mastalski (godz. 9.30), Wincenty Podobiński (godz. 10.30) oraz Jan Budziaszek (godz. 11.00). Pierwszą część, w samo południe, zakończy wspólny Anioł Pański.

– Nikt jeszcze nie robił ewangelizacji dla seniorów! A przecież to oni kilkadziesiąt lat temu walczyli o nasz Kościół i krzyż. W Nowej Hucie mieszka bardzo dużo starszych osób i to właśnie z nimi też chcemy się spotkać – mówi ks. Łukasz Gołaś SAC, organizator sobotniego wydarzenia.

O godz. 14.00 rozpocznie się "ewangelizacja dla młodych duchem". Tym razem konferencje wygłoszą: znany raper - Michał Bukowski PAX (godz. 14.15), ks. Mikołaj Konarski (godz. 16) i ks. Krzysztof Kralka SAC (godz. 18). O 19.15 odprawiona zostanie Msza św., której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Zenon Hanas SAC. 

I Pallotyńskie Forum Ewangelizacyjne zakończy o godz. 20 koncert ewangelizacyjny, podczas którego będzie czas na modlitwę uwielbienia i wstawienniczą. Podczas koncertu wystąpią zespół Gsus Project, kwartet smyczkowy oraz chór.

– Dawno nie było takie spotkania w Krakowie. Przyszedł czas, kiedy musimy zrozumieć, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasz Kościół. Chcemy połączyć pokolenia i nie patrząc na to, co nas dzieli, stać się wspólnotą zjednoczoną wokół Chrystusa – dodaje ks. Gołaś.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy