W kościele księży misjonarzy pw. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes poświęcono kaplicę św. Bernadetty Soubirous (1844-1879), wizjonerki której ukazała się Matka Boża.
Rok 2019 poświęcony jest w Kościele szczególnie tej świętej z Lourdes. Dlatego we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej w kościele NMP z Lourdes przy ul. Misjonarskiej 37 poświęcono nową kaplicę, aby "stała się miejscem żarliwej modlitwy", a jednocześnie miejscem doświadczania opieki Matki Najświętszej i świętej wizjonerki. – Od dłuższego czasu parafianie apelowali o jej szczególne uhonorowanie. Były prośby o namalowanie przedstawiającego ją obrazu – mówił 7 października wieczorem ks. Jacek Kuziel Cm, proboszcz parafii NMP z Lourdes. – Szybko pojawił się pomysł, by tzw. Komnatę nad Kaplicą Pojednania wyremontować i utworzyć w niej kaplicę poświęconą naszej świętej – dodał proboszcz.
Mszy św., która poprzedziła poświęcenie kaplicy przewodniczył ks. Kryspin Banko, wizytator polskiej prowincji Zgromadzenia Misji. Główne miejsce w kaplicy zajmuje wizerunek św. Bernadetty, którego autorką jest Teresa Śliwka-Moskal. Na obrazie przedstawiono przyszłą świętą jako młodą dziewczynę, którą była w Lourdes, gdy w 1858 r. osiemnastokrotnie Maryja ukazała się jej w grocie Massabielle. Jest wpatrzona w nieziemskie zjawisko Matki Bożej w grocie.
W kaplicy zawisły także dwa obrazy pędzla krakowskiego malarza Jana Bąkowskiego (1872–1934) przedstawiające: św. Katarzynę Labouré, której w 1830 r. Matka Boża objawiła Cudowny Medalik oraz najprawdopodobniej św. Bernadettę Soubirous w habicie zakonnym. Pociemniałe i zabrudzone obrazy wisiały w sali parafialnej. Odnowiła je teraz konserwatorka dzieł sztuki Teresa Pabis. Oczyszczenie obrazów oraz żmudne badania archiwalne przeprowadzone przez ks. dr. Wojciecha Kałamarza CM, wybitnego kompozytora muzyki sakralnej i znawcy historii muzyki kościelnej, doprowadziły do ustalenia, że drugi obraz nie przedstawia św. Teresy z Lisieux, jak początkowo sądzono, lecz wizjonerkę z Lourdes. Ks. Kałamarz jako ekonom domu zakonnego przy ul. Misjonarskiej przyczynił się także znacznie do remontu i wyposażenie kaplicy.