Nowy numer 41/2019 Archiwum

Już za kilka dni startuje 14. Festiwal 7xGospel

Towarzyszyć mu będzie zaczerpnięte z Księgi Rodzaju hasło "I było to dobre…". Zapisy do udziału w 21. Warsztatach Gospel w Krakowie wciąż trwają.

W związku z tym, że po raz pierwszy od wielu lat wydarzenie nie otrzymało dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dostało natomiast dofinansowanie z Urzędu Miasta Krakowa), program festiwalu będzie nieco skromniejszy niż dotychczas.

– Zapadła decyzja, by powrócić do korzeni, czyli do modelu festiwalu z czasu, gdy dopiero się on rodził i chętni do udziału w nim nie mieli wielu tematycznych warsztatów do wyboru, ale tylko jedne – Warsztaty Gospel w Krakowie. Do uczestnictwa w 21. już warsztatach zaproszeni są więc wszyscy, nawet całe rodziny z dziećmi – mówi Lea Kjeldsen ze Stowarzyszenia Gospel w Krakowie, która ponad 20 lat temu zaszczepiła w Krakowie i całej Polsce muzykę gospel.

Chór, który stworzą uczestnicy warsztatów, zaśpiewa podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 20 października, tradycyjnie – w krakowskim kinie Kijów.

Od 14 do 17 października będą się natomiast odbywać tematyczne koncerty – każdy w innym miejscu Krakowa.

Święto muzyki gospel otworzy więc wieczór uwielbienia, który odbędzie się 14 października o godz. 19.15 w bazylice św. Floriana w Krakowie.

– Jak co roku chcemy rozpocząć wszystko w Imię Tego, od którego pochodzi wszelkie dobro, dar doskonały i każdy dźwięk. Chcemy też zaprosić was do wspólnego zapatrzenia się w piękno naszego Ojca, Stwórcy wszelkiego stworzenia, by uwielbiać i dziękować Mu za świat, noc i dzień, wody i ziemie, naturę, wszystko, co żyje i za człowieka, którego Bóg uczynił koroną stworzenia – zachęcają do udziału organizatorzy.

Dzień później (15 października) o godz. 19 w Worship Center przy ul. Dajwór 14 zaplanowano Gospel Jam Session.

16 października o godz. 19 warto z kolei przyjść do kościoła św. Jana Chrzciciela na Salwatorze, by wysłuchać koncertu „Gospel a cappella”. Podczas tego wieczoru wystąpi aż osiem chórów: Chór Gospel Mszana Dolna, DeocentriCity, Faceci w Czerni, Grodzka Gospel, Kraków Gospel Choir, Mistral Gospel Choir, Saltrom Gospel Choir oraz Soul’n’Voices.

W programie jest też koncert „Gospel Unplugged”, który odbędzie się 17 października o godz. 19 (Aula VIII LO, ul. Grzegórzecka 24).

W piątek rozpoczną się natomiast 21. Warsztaty Gospel w Krakowie (zapisy na nie wciąż trwają!), które poprowadzą Gabi Gąsior i pochodzący z Wielkiej Brytanii Volney Morgan. To właśnie oni będą dyrygować wielkim, kilkusetosobowym chórem, który 20 października o godz. 18 wystąpi podczas koncertu finałowego.

Szczegółowe informacje o festiwalu, także o biletach na koncert finałowy (wstęp na pozostałe koncerty jest bezpłatny) można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL