Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Krakowscy kandydaci do tegorocznych nagród Totus Tuus

Organizatorzy Dni Jana Pawła II i muzyk Piotr Pałka znaleźli się w gronie nominowanych do nagrody Totus Tuus, przyznawanej w ramach obchodów Dnia Papieskiego.

Wyróżnienia przyznawane są w kilku kategoriach. Za "osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej" nominowany jest Piotr Pałka, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W 1999 roku był on dyrygentem Chóru Papieskiego. Jest m.in. autorem hymnu Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży z Benedyktem XVI w 2006 roku. Od 1998 roku prowadzi ożywioną działalność artystyczną w Krakowie. Jego zainteresowanie muzyką wokalną przyczyniło się do założenia w 1999 roku mieszanego chóru "Voce Angeli", działającego przy bazylice oo. Franciszkanów w Krakowie, którego obecnie jest dyrygentem.

Krakowski artysta jest jedynym kandydatem do nagrody w tej kategorii.

Za "propagowanie nauczania św. Jana Pawła II" wśród kandydatów do nagrody znalazła się inicjatywa krakowskiego środowiska akademickiego pod nazwą „Dni Jana Pawła II”. Ich celem jest upamiętnienie postaci św. Jana Pawła II i popularyzacja jego dziedzictwa. Od 2006 roku organizuje je Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa. Tematami corocznego wydarzenia były m.in. prawda, dobro, wiara i nauka, godność, miłosierdzie i niepodległość. – Podczas Dni poruszamy tematy istotne w nauczaniu Jana Pawła II, ale i tematy ważne dla nas wszystkich – tłumaczy przewodniczący Komitetu Organizacyjnego o. prof. Jarosław Kupczak OP.

Organizatorami Dni Jana Pawła II są krakowskie uczelnie oraz wyższe szkoły z Małopolski, a także Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Fundacja Jana Pawła II – Ośrodek Dokumentacji i Studium Pontyfikatu w Rzymie.

Gala nagrody Totus Tuus 2019 odbędzie się w sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie w ramach centralnych obchodów XIX Dnia Papieskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy