Nowy numer 21/2020 Archiwum

Inżynier i naukowiec o poszukiwaniu Boga

Podczas swojego pobytu w Krakowie Andrew Briggs - profesor Uniwersytetu w Oxfordzie - przedstawi wykład o relacjach między nauką i wiarą.

Spotkanie na temat "Czy jest coś poza światem materialnym?" odbędzie się 15 października o godz. 18 w auli Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, ul. Akademicka 2, budynek B8, sala 010. Wykład będzie tłumaczony na język polski.

"Świat naturalny może być przez nas postrzegany nie tylko sam w sobie, ale także jako wymowny gest, narracja, wskazówka" – pisze prof. Briggs. "Mamy intelektualne przyzwolenie, aby być otwartym na twierdzenie, że Bogu można zaufać i można Go poznać. Świat materialny zachęca do sięgania otwartym sercem do czegoś więcej" – uważa.

Prof. Andrew Briggs pracuje na Uniwersytecie w Oxfordzie. Jest specjalistą w inżynierii materiałowej. Jego zainteresowania naukowe dotyczą zastosowania nanomateriałów w technologiach kwantowych. W swoim naukowym dorobku ma ponad 600 publikacji. Odbył również studia teologiczne w Queens’ College (Cambridge). Jest m.in. członkiem International Society for Science and Religion, Academia Europaea oraz członkiem międzynarodowej komisji Fundacji Johna Templetona.

Jest współautorem książek "The Penultimate Curiosity: How Science Swims in the Slipstream of Ultimate Questions" oraz "It Keeps Me Seeking: The Invitation from Science, Philosophy and Religion" (Oxford University Press 2018). Pierwsze wydanie tej książki zostało wyróżnione przez Times Higher Education, prestiżowe czasopismo naukowe prowadzące m.in. rankingi uczelni na świecie.

Na spotkanie z prof. Andrew Briggsem zapraszają Akademickie Forum Dyskusyjne AGH "Logos" oraz Duszpasterstwo Akademickie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie "Patmos".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama