Nowy numer 03/2020 Archiwum
 • Anonim (konto usunięte)
  27.10.2019 01:17
  "Jeden z nich - 11-letni Karol Urbański - pytał, która książka Olgi Tokarczuk powinna jej zdaniem być lekturą szkolną. - Żadna - krótko odparła noblistka. - Odpowiadam spontanicznie, bo pamiętam, co szkoła robi lekturom - dodała."
  doceń 0
 • peperS
  27.10.2019 10:39
  To było arcyciekawe spotkanie. Naprzód pani Olga mówiła, że w kulturze, w literaturze, nie ma kobiet. Są one przemilczane przez kogoś. Nie powiedziała wprost przez kogo. Należy domniemywać, że chodziło jej o mężczyzn. Potem stwierdziła, że należy to jakoś zrównoważyć. Potem zaś stwierdziła: "... kiedy siadam do pisania, znika moja płeć".
  To niezwykłe wyznanie i manifest intelektualny utwierdza mnie w przekonaniu, że mężczyzn i kobiety dzieli bardzo, bardzo wiele.
  doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama