Nowy numer 04/2020 Archiwum

Początek misyjnej przygody przejdź do galerii

W poniedziałek 28 października w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odbyła się gala na zakończenie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Podczas gali nagrody odebrali uczestnicy Quizu Wiedzy Misyjnej oraz Konkursu Plastycznego. Młodzi wspólnie modlili się, śpiewali i obejrzeli film "Dzieci w krajach misyjnych".

Zostały także przedstawione grupy misyjne, a siostry klawerianki z Nigerii opowiedziały o swoim kraju. Siostra Cynthia Ifeyinwa Ngerem mówiła o kulcie Bożego Miłosierdzia w Nigerii.

- Od dziecka modliłam się Koronką do Bożego Miłosierdzia. U nas godz. 15 to godzina święta - mówiła. Jak wyznała, dla niej to wielka radość, że mogła przybyć do sanktuarium w Łagiewnikach i modlić się w miejscu, gdzie św. s. Faustyna spotykała się z Panem Jezusem.

Siostra Bożena Najbar z Wydziału Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej podkreśliła, że w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym udało się w wielu osobach rozbudzić zapał misyjny. - Jestem zdumiona, że dzieci, młodzież i dorośli są tak bardzo otwarci na misje. Każdy dekanat archidiecezji krakowskiej został objęty animacją misyjną. To nas bardzo cieszy. My jeździłyśmy po parafiach i szkołach. To było niesamowite doświadczenie, jak ludzie otwierali się na misje i chcą im pomagać - mówiła klawerianka.

Dodała, że jednym ze sposobów pomocy są adopcje misyjne. - Podjęte zostały adopcje dzieci w Indiach, Tanzanii i w Peru - podkreśliła. Jej zdaniem, Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny to początek przygody, która zaowocuje powołaniami misyjnymi i wolontariatami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama