Nowy numer 22/2020 Archiwum

Młodzież z Niedźwiedzia zorganizowała zbiórkę ubrań dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Do Krakowa przywieźli pół busa (czyli ok. 500 kg) darów, które przekazali osobom bezdomnym.

Jak podkreśla ks. Dominik Woch, wikariusz z parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu, akcja była pomysłem młodzieży z Ruchu Światło-Życie oraz szkolnego wolontariatu i dlatego jest tak cenna. We współpracy z radą rodziców Szkoły Podstawowej im. W. Orkana został więc wybrany ośrodek, dla którego zostanie przeprowadzona zbiórka odzieży. Wybór padł na krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

Akcja pod hasłem: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili" trwała od 1 do 15 października. - Żyła nią cała parafia - zapewnia ks. Woch. Towarzyszyła jej też szkolna katecheza o uczynkach miłosierdzia. - Chcemy nimi żyć, ponieważ mamy w parafii relikwie św. Brata Alberta, a to zobowiązuje - tłumaczy ks. Dominik i dodaje, że warto uczyć parafian, że trzeba się dzielić nie tylko tym, co nam zbywa, ale przede wszystkim tym, co jest cenne, bo wtedy wiadomo, że dar wynika z potrzeby serca.

W ciągu dwóch tygodni zbierane były koce, śpiwory, karimaty, kurtki i wiele innych praktycznych rzeczy. Młodzież postanowiła też, że oprócz ubrań chce przekazać bezdomnym odblaski, by - żyjąc na ulicy - byli bezpieczniejsi.

- To nie koniec pomagania - zapowiada oazowicz Piotrek. - Teraz chcemy zbierać telefony komórkowe dla osób bezdomnych.

Młodzież, która 30 października przyjechała do Krakowa, została oprowadzona po Dziele Pomocy św. Ojca Pio i wysłuchała prelekcji na temat bezdomności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama