Nowy numer 38/2021 Archiwum

Inkubator inicjatyw rusza pod Tatrami - kto może z niego skorzystać?

To szansa dla wszystkich, którzy mają pomysł na ważne społecznie działanie i czują, że najwyższy czas go zrealizować. Trwa nabór wniosków.

Inkubator Inicjatyw to proces kompleksowego wsparcia wnioskodawcy nowej inicjatywy lokalnej w powiecie tatrzańskim - od etapu pomysłu na działanie po realizację samej inicjatywy. Program wsparcia uwzględnia nie tylko cykl atrakcyjnych, interaktywnych warsztatów, możliwość wymiany doświadczeń i obserwacji dobrych praktyk, ale także oferuje otwartą przestrzeń coworkingową będącą odpowiedzią na potrzeby wszystkich osób, które postanowiły zrealizować własny projekt, lecz nie posiadają własnego biura.

Warunki uczestnictwa w projekcie są trzy: miejsce zamieszkania na terenie powiatu tatrzańskiego, wiek minimum 16 lat oraz doświadczenie w pracy społecznej lub predyspozycje liderskie.

Inkubator Inicjatyw dla gmin powiatu tatrzańskiego jest koordynowany przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem we współpracy z gminami powiatu tatrzańskiego: miastem Zakopane, Bukowiną Tatrzańską, Poroninem, Białym Dunajcem i Kościeliskiem. Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z pieniędzy Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 i Towarzystwo Gimnastyczne Sokół.

Do kogo jest adresowany? Jak mówi koordynator Inkubatora i wiceprezes zakopiańskiego Sokoła Adam Zaleski, to szansa dla wszystkich, którzy mają pomysł na ważne społecznie działanie i czują, że najwyższy czas go zrealizować.

- Obecnie rozpoczął się pierwszy etap rekrutacji, w ramach którego zainteresowane osoby przesyłają formularz online. Kolejnym etapem będzie rozmowa rekrutacyjna do projektu, która pozwoli wyłonić ostateczną grupę uczestników objętą wsparciem - opisuje procedurę składania wniosków Zaleski.

Pierwszy etap naboru trwa do 12 listopada. Wnioski można złożyć drogą internetową, a formularz i regulamin naboru jest dostępny na stronie: www.inkubator.zakopane.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama