Nowy numer 22/2020 Archiwum

Mijają trzy lata od proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Rocznicowe obchody odbędą się 23 i 24 listopada w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

To właśnie tutaj przed trzema laty, 19 listopada 2016 r., pięćdziesięciu biskupów, kilkuset kapłanów, osoby konsekrowane, przedstawiciele władz z prezydentem Andrzejem Dudą na czele oraz ponad 100 tysięcy wiernych wypowiedziało Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

- To wydarzenie było publicznym przyznaniem się do Jezusa i wyznaniem naszej wiary. Wtedy właśnie obiecaliśmy Bogu, że nie tylko będziemy w Niego wierzyć, ale również zdecydowaliśmy się z zaufaniem wypełniać wszystko, o co nas poprosi. Naszym zadaniem jest żyć z pełnym przekonaniem, że Jezus Chrystus jest jedynym i najpewniejszym fundamentem naszego życia - tłumaczył bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla, delegat KEP do spraw Ruchów Intronizacyjnych.

W sobotę 23 listopada o godz. 9 w Auli Jana Pawła II przy bazylice Bożego Miłosierdzia rozpocznie się ogólnopolskie sympozjum "Króluj nam, Chryste!". Wydarzenie podzielone zostanie na trzy sesje. Pierwszą, o 9.30, otworzy konferencja bp Stanisława Jamrozka, który odpowie na pytanie: "Co to znaczy przyjąć Jezusa Chrystusa za Króla i Pana?". Wszystkie konferencje będą odwoływały się do kolejnych wezwań z jubileuszowego aktu. Drugą sesję rozpocznie spotkanie z red. Małgorzatą Pabis, podejmującą temat mediów, których zadaniem jest służba ewangelizacji.

O 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a chwilę później rozpocznie się Eucharystia, której przewodniczyć będzie abp Andrzej Dzięga.

Początek trzeciej części sesji zaplanowano zaś na 16.00. Dzień zwieńczy adoracja Najświętszego Sakramentu w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W tym samym miejscu w niedzielę, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, o 10.00 rozpocznie się nabożeństwo do Ducha Świętego, a następnie będzie miała miejsce ekspiacyjna Droga Krzyżowa do bazyliki Bożego Miłosierdzia. Obchody zakończy Eucharystia, podczas której nastąpi odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

- Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich wiernych. Szczególnie do wszelakich ruchów, które gromadzą się wokół Chrystusa Króla, oraz do parafii, które są właśnie pod tym wezwaniem. Dla każdego znajdzie się miejsce! Jestem przekonany, że wszyscy wyjdziemy z krakowskich Łagiewnik przepełnieni Duchem Świętym, który pomoże głosić nam Jezusa w naszej codzienności - zaprasza bp Stanisław Jamrozek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Dremor_
    06.11.2019 10:10
    Dremor_
    Ewangelia mówi, że Jezus nie chciał, by go obwołano królem.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama