Nowy numer 8/2021 Archiwum

Rozpoczęła się przeprowadzka Szpitala Uniwersyteckiego

Pierwsi pacjenci są już przyjmowani w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu.

W poniedziałek 18 listopada od godz. 6 rano chorzy z klinik, których przeprowadzka została zaplanowana na dzisiaj, byli przygotowywani do podróży. Zjedli śniadanie, przyjęli poranne leki i dostali wypisy, by - zgodnie z procedurami - mogli zostać przewiezieni i przyjęci do nowej siedziby SU.

Jednocześnie o godz. 6 rano rozpoczął się tam dyżur Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii. To zabezpieczenie, bez którego szpital nie może istnieć i bez którego nie można by podjąć się przenosin pacjentów.

Pierwsza kolumna karetek, eskortowana przez radiowozy policji, wyruszyła z ul. Kopernika ok. godz. 8.30 rano. Trasy główne i zapasowe przejazdu kolumn zostały tak zaplanowane, aby nie kolidowały z ruchem miejskim i były jak najkrótsze.

Każdego dnia przejazdy powinny potrwać do ok. godz. 15-16, jednak jest to uzależnione od stanu pacjentów.

18 listopada do Prokocimia przeprowadzają się oddziały: nefrologii ze stacją dializ, chorób zakaźnych, anestezjologii i intensywnej terapii z budynków przy ul. Kopernika i Śniadeckich. We wtorek do nowej siedziby SU przeniosą się oddziały: chirurgii ogólnej, onkologicznej, gastroenterologicznej i transplantologii oraz diabetologii z ul. Kopernika, a także oddziały reumatologii i immunologii oraz angiologii z ul. Skawińskiej. W środę przeniosą się natomiast pacjenci z oddziałów: pulmonologii i alergologii oraz anestezjologii i intensywnej terapii (z ul. Skawińskiej), jak również oddział gastroenterologii z ul. Śniadeckich.

W sumie przewiezionych zostanie ok. 200-250 chorych. Aby zminimalizować ich liczbę, w ostatnim czasie ograniczono liczbę chorych przyjmowanych na zabiegi planowe. W najbliższych miesiącach docelowo przeprowadzić ma się 25 z 31 oddziałów, a 6 pozostanie jeszcze przez jakiś czas w centrum miasta.

Marcin Jędrychowski, dyrektor SU, przypomina, że chorzy w stanach nagłych, aż do odwołania (!), będą przyjmowani wyłącznie w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy ul. Kopernika 50. SOR w nowej siedzibie zacznie bowiem działać dopiero w przyszłym roku.

Przeczytaj także:

W poniedziałek 18 listopada w Nowej Siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego zostaną przyjęci pierwsi pacjenci

Nowa Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie już otwarta

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama