Nowy numer 38/2021 Archiwum

Złóż życzenia ojcu Leonowi!

Popularny benedyktyn o. Leon Knabit skończy niebawem 90 lat. Z tej okazji Wydawnictwo Tyniec uruchomiło specjalną stronę jubileuszową, dzięki której można złożyć życzenia sędziwemu, ale młodemu duchem mnichowi.

Pan Bóg jest jak słońce - wystarczy Go każdemu i każdy może w Jego blasku, w Jego cieple się ogrzać. I potem całą wieczność przy Nim - to jedna ze złotych myśli o. Knabita, którymi zaskarbił sobie miłość tysięcy czytelników. Dowcipny, pogodny benedyktyn będzie obchodził swoje 90. urodziny 26 grudnia. Z tej okazji życzenia jubilatowi można składać na stronie http://jubileusz.ps-po.pl.

Leon Knabit urodził się w Bielsku Podlaskim. Ukończył seminarium duchowne diecezji siedleckiej i był jej kapłanem do roku 1958, gdy przyjęto go do nowicjatu opactwa benedyktynów w Tyńcu. W klasztorze pełnił rozliczne funkcje: proboszcza, mistrza nowicjatu, podprzeora, przeora, a nadto przeora klasztoru w Lubiniu.

Jego działalność rekolekcyjno-duszpasterska z czasem objęła tradycyjne i nowoczesne media. Ojciec Knabit jest autorem wielu książek o tematyce religijnej, od roku 2009 prowadzi bloga (w 2011 r. uhonorowanego nagrodą "Bloga Roku"), prowadził programy telewizyjne (m.in. "Ojciec Leon zaprasza" w TVP i "Ojciec Leon Zawodowiec" w Religia.tv).

Mimo sędziwego wieku wciąż głosi rekolekcje, udziela wywiadów, uczestniczy w spotkaniach autorskich, wykłada, publikuje artykuły w prasie i internecie. Dał się poznać jako znakomity kaznodzieja. Był przyjacielem Karola Wojtyły i popularyzatorem jego myśli. Kawaler Orderu Odrodzenia Polski i Orderu "Ecce Homo", w 2007 r. wyróżniony Laurem Krakowa XXI Wieku.

Złóż życzenia ojcu Leonowi!   Mały ojciec Leon.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama