Nowy numer 38/2021 Archiwum

Piłkarze reprezentacji Polski przygotowali już Szlachetną Paczkę

- Robimy to z wielką miłością - przekonuje Robert Lewandowski.

Pomiędzy kolejnymi meczami eliminacji do Mistrzostw Europy piłkarze reprezentacji Polski znaleźli czas, by wspólnie z trenerem Jerzym Brzęczkiem przygotować prezenty dla wybranej rodziny z tegorocznej edycji akcji. - To dla nas już tradycja, że co roku spotykamy się o podobnej porze i robimy Szlachetną Paczkę - mówi Kamil Glik.

W tym roku Biało-Czerwoni postanowili pomóc pani Kasi i panu Piotrowi, którzy wychowują 5 niepełnosprawnych dzieci. Rodzina żyje bardzo skromnie - większość pieniędzy pochłaniają rachunki oraz bieżące koszty leczenia i rehabilitacji. Każdy dodatkowy wydatek spędza im sen z powiek, dlatego nie mogą sobie pozwolić na naprawę starej lodówki czy ciepłe ubrania dla wszystkich dzieci. A przecież Kacper i Julia chcą rozwijać swój talent rysowniczy, niepełnosprawny Adaś marzy, by zostać piłkarzem, a pani Kasia o... wizycie u dentysty.

- Pomoc niewiele kosztuje. Uważam, że to jest bardzo ważne, żebyśmy dali przykład innym, by wszyscy się zjednoczyli i pomagali, bo jest wiele rodzin, które mają ogromne problemy - zaznacza Grzegorz Krychowiak.

W paczce przygotowanej przez polskich piłkarzy znalazły się nie tylko nowa lodówka, odzież czy zapas żywności, ale także krzesełko rehabilitacyjne dla niepełnosprawnego Kamila. Chłopiec nie siedzi ani nie porusza się o własnych siłach. Rodzice wciąż noszą go na rękach, co znacznie utrudnia opiekę nad pozostałymi dziećmi. Krzesełko pomoże Kamilowi w codziennej walce o nieco lepszą sprawność.

- Jesteśmy tutaj, żeby przynajmniej w jakimś procencie tej rodzinie pomóc, dać im uśmiech na twarzy - podkreśla Kamil Grosicki. - Zdajemy sobie sprawę, ile rodzin, ile osób potrzebuje pomocy, dlatego z wielką chęcią i radością to robimy - dodaje kapitan drużyny Robert Lewandowski. Z kolei selekcjoner polskiej reprezentacji apeluje: - Wszyscy, którzy się w to angażują, angażowali i będą angażować z jednej strony - wielkie dzięki, a z drugiej - prosimy o więcej. Kto może, niech pomaga!

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można poznać historie najbardziej potrzebujących i zdecydować, dla kogo przygotujemy pomoc. Do internetowej bazy wciąż trafiają nowe opisy rodzin - wolontariusze Szlachetnej Paczki każdego dnia odbywają około tysiąca spotkań z rodzinami z całej Polski. Darczyńcą może zostać każdy. Prezenty trafią do rodzin podczas Weekendu Cudów, który w tym roku przypada na 7 i 8 grudnia.

Tylko w ub. roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej rodzinom w potrzebie, przekroczyła 47 mln zł.

Piłkarze reprezentacji Polski przygotowali już Szlachetną Paczkę   W tym roku Biało-Czerwoni postanowili pomóc pani Kasi i panu Piotrowi, którzy wychowują 5 niepełnosprawnych dzieci. Stowarzyszenie "Wiosna"
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama