Nowy numer 04/2020 Archiwum

Edukacyjny wideoblog "Projekt LIFE"

To nowa inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Krótkie filmy edukacyjne będą poruszały zagadnienia godności życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

- Zdajemy sobie sprawę, że obecnie życie wielu ludzi, zwłaszcza młodego pokolenia, toczy się w internecie. Dlatego jako Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka chcemy przekazywać treści dotyczące tematyki pro life również tam. "Projekt LIFE" ma zachęcić widza do dalszych poszukiwań i być głosem w merytorycznej dyskusji o życiu, jaka odbywa się w sieci - tłumaczą pomysłodawcy projektu.

Stowarzyszenie poprzez krótkie filmy będzie bezpośrednio realizować swoją misję, którą jest edukacja w zakresie obrony życia ludzkiego. W filmach poruszane będą tematy takie, jak: profilaktyka płodności, problem niepłodności, aborcja, eutanazja, rozwój życia w łonie matki, poronienia, antykoncepcja, naturalne rozpoznawanie płodności, edukacja seksualna.

Pierwsze dwa odcinki dotyczą tematyki płodności - in vitro oraz naprotechnologii. Organizatorzy do każdego filmu opracowali specjalny konspekt spotkania z młodzieżą, który można wykorzystać np. podczas lekcji WDŻ czy lekcji wychowawczej.

Filmy będą się ukazywać co dwa tygodnie na kanale w serwie YouTube pod nazwą "Projekt LIFE". Ponadto w lokalnych radiostacjach emitowane będą audycje, związane tematycznie z nagraniami wideo.

Od 1999 r. PSOŻC obejmuje troską ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Poprzez edukację, działanie i modlitwę pracuje nad zmianą postaw społecznych w zakresie pro life. Łączy popularnonaukowy przekaz o wartości ludzkiego życia z pomocą charytatywną. Fundamentem jego działalności jest modlitwa - ważnym wydarzeniem jest m.in. coroczna Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę oraz Krucjata Modlitwy w intencji Poczętych Dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama