Nowy numer 04/2020 Archiwum

Ponad 450 rodzin wciąż czeka

Za dwa dni rozpocznie się Weekend Cudów, podczas którego wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczą przygotowane prezenty. Tymczasem na liście jest jeszcze ponad 450 rodzin, które wciąż czekają na swoich darczyńców.

Karolina, jedna z wolontariuszek Szlachetnej Paczki, napisała na Facebooku: "Boję się. Daliśmy tym ludziom nadzieję. Obiecaliśmy, że dostaną zapas żywności, nowe buty, tak naprawdę proste rzeczy. Wcale nie dużo. Pierwszy raz od dawna mieli nie zostać sami. A teraz tak trudno znaleźć darczyńcę i może się okazać, że im tę nadzieję będziemy musieli odebrać. Nie tracimy wiary, że ktoś się znajdzie, skrzyknie rodzinę, przyjaciół z pracy. I ta Paczka powstanie. Przecież musi".

Rodziny do obradowania można wybierać do ostatniej chwili, a darczyńcą może zostać każdy. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać lokalizację i jedną z potrzebujących rodzin, poznać potrzeby, a jeśli ich zakup przekracza nasze możliwości - poprosić o wsparcie przyjaciół. Często paczki przygotowuje kilka, a nawet kilkanaście osób.

"Po wyborze rodziny warto skontaktować się z wolontariuszem, który odpowie na każde pytanie. Przygotowaną Paczkę należy dostarczyć do wskazanego magazynu. W weekend przedmioty trafią do potrzebujących, a wraz z nimi nadzieja i przekonanie, że nie są sami" - wyjaśniają przedstawiciele Stowarzyszenia "Wiosna".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama