Nowy numer 04/2020 Archiwum

Krakowska kuria: Do abp. Marka Jędraszewskiego nie dotarło zaproszenie na Wigilię dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej wyjaśnia powody nieobecności przedstawicieli kurii na Wigilii organizowanej przez Jana Kościuszkę.

W nawiązaniu do pojawiających się pytań na temat nieobecności przedstawicieli kurii na Wigilii dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej, tłumaczy, że do abp. Marka Jędraszewskiego oraz do kurii nie dotarło żadne zaproszenie oraz informacja na temat tego wydarzenia.

- Zazwyczaj zaproszenia na Wigilię dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących odbywającą się na Rynku Głównym docierały do kurii przez Arcybractwo Miłosierdzia, które angażowało się w organizację wydarzenia. W tym roku Arcybractwo nie podjęło tego zadania ze względu na udział w innych inicjatywach charytatywnych - mówi ks. Michalczewski.

Jak dodaje dyrektor Biura Prasowego, abp Marek Jędraszewski wspierał i wspiera Wigilię dla Bezdomnych i Potrzebujących na Rynku Głównym. - Dał temu wyraz osobiście rozdając posiłki ubogim dwa lata temu. Co więcej, arcybiskup wspiera ubogich, bezdomnych i potrzebujących także przez wiele innych inicjatyw w archidiecezji krakowskiej. 24 grudnia o godz. 14.30 weźmie udział w Wigilii organizowanej przez Caritas w Starej Zajezdni, na którą zapraszamy - zaznacza ks. Michalczewski.

Natomiast w najbliższą sobotę od godz. 16.00 do 17.00 odbędzie się rozświetlenie choinki przed oknem papieskim. Podczas tego wydarzenia zostaną wręczone paczki dla dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama