Nowy numer 4/2021 Archiwum

W sanktuarium św. Jana Pawła II odbędzie się archidiecezjalne spotkanie kolędników misyjnych

W sobotę 18 stycznia na krakowskich Białych Morzach spotkają się wszyscy kolędnicy misyjni z naszej diecezji.

Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni są nie tylko dzieci i młodzież, ale także ich opiekunowie. - Jest to bezprecedensowe spotkanie, podczas którego doświadczamy radości z przebywania razem, a łączy nas jeden cel: niesienie pomocy najbiedniejszym z biednych. W tym roku są to dzieci w Amazonii cierpiące z powodu różnego rodzaju wykorzystywania - mówią organizatorzy spotkania z Wydziału Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Uczestnicy spotkania już od godz. 8 rano będą mogli zgłaszać się do recepcji, a o godz. 9, po uroczystym powitaniu, wysłuchają misyjnych opowieści wyobrażając sobie, że płyną statkiem po Amazonii. O godz. 10 zostanie odprawiona Msza św., a tuż po niej kolędnicy zostaną podzieleni na grupy, by wziąć udział w zabawach z krańca świata, misyjnym quizie i zajęciach pod hasłem "z misyjnej kuchni". O godz. 13.30 odbędzie się ogłoszenie wyników quizu, a o godz. 14 zakończenie spotkania, czyli pożegnanie z Amazonią.

Udział w Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych należy zgłaszać poprzez formularz zamieszczony na stronie www.misje.diecezja.pl. Z kolei każdy, kto chce wziąć udział w quizie wiedzy o Amazonii, powinien mieć ze sobą naładowany smartfon z dostępem do internetu. W zabawie tej mogą zmierzyć się zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli. Trzej uczestnicy quizu, którzy uzyskają największą ilość punktów, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Uwaga! Organizatorzy spotkania proszą, by dzieci i młodzież przyjechali w strojach kolędniczych i mieli transparent z nazwą miejscowości oraz ciekawy gadżet do pozdrawiania się.

W sanktuarium św. Jana Pawła II odbędzie się archidiecezjalne spotkanie kolędników misyjnych   Materiały organizatorów
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama