Nowy numer 08/2020 Archiwum

Szukamy Miłosiernych Samarytan Roku 2019

Głosowanie w tym wyjątkowym plebiscycie, organizowanym już po raz 16. przez Wolontariat św. Eliasza, potrwa do 15 marca.

Rozpoczęliśmy już kolejne poszukiwania osób, które bezinteresownie, pomimo różnych przeciwności, wyciągają pomocną dłoń do drugiego człowieka. Tacy ludzie swoim życiem i czynami propagują nauczanie św. Jana Pawła II i budują "kulturę miłości" - mówi Roksana Pilch, asystentka zarządu Wolontariatu św. Eliasza.

To właśnie papież Polak wielokrotnie powtarzał, że "miłosiernym Samarytaninem jest każdy człowiek, który zatrzymuje się przy cierpieniu drugiego człowieka".

- Jeśli więc znasz kogoś, kto zasługuje na ten tytuł i chcesz mu podziękować za dobro, które okazuje innym, nie czekaj, tylko weź udział w głosowaniu na Miłosiernego Samarytanina Roku 2019 - zachęca R. Pilch.

Głosowanie tradycyjnie odbywa się w dwóch kategoriach. W pierwszej nagradzani są pracownicy służby zdrowia, dla których pomoc chorym nie jest tylko pracą zarobkową, ale powołaniem do służby cierpiącym. W drugiej wyróżniani są szlachetni ludzie niezwiązani ze służbą zdrowia, którzy bezinteresownie pomagają innym w potrzebie. Taka postawa jest dla nich czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.

Głosowanie trwa do 15 marca, a biorąc w nim udział, trzeba podać imię i nazwisko kandydata, dane kontaktowe oraz koniecznie (!) kilka zdań uzasadnienia, dlaczego właśnie ta osoba zasługuje na zaszczytny tytuł.

Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła plebiscytu wybierze osoby, które otrzymają statuetkę oraz wyróżnienia Miłosierny Samarytanin Roku 2019.

Głosować można listownie (pisząc na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. por. Wąchały 5), mailowo (biuro@eliasz.org.pl), telefonicznie (+48 885 512 500 lub 12 /263 61 56; od poniedziałku do piątku od godz. 11 do 17) oraz korzystając z formularza elektronicznego na stronie www.eliasz.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama