Nowy numer 08/2020 Archiwum

Ks. Łukasz Piórkowski został powołany na stanowisko dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Obowiązki obejmie od 1 lutego.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jest wspólną instytucją kultury utworzoną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, województwo małopolskie, archidiecezję krakowską oraz gminę Wadowice.

Zgodnie z zapisami umowy i statutu, abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, jako przedstawiciel archidiecezji krakowskiej, zawnioskował o powołanie ks. Łukasza Piórkowskiego na stanowisko dyrektora muzeum. Stało się tak po śmierci dotychczasowego dyrektora muzeum, ks. Jacka Pietruszki (zmarł 2 listopada 2019 r.). Prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic, wyrazili zgodę na powołanie kandydata wskazanego przez metropolitę.

W efekcie 23 stycznia Zarząd Województwa Małopolskiego powołał ks. Piórkowskiego na stanowisko dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach na okres pięciu lat. Obowiązki obejmie on od 1 lutego 2020 r.

W obecności ks. Pawła Rybskiego, przedstawiciela Archidiecezji Krakowskiej, umowę określającą warunki organizacyjno-finansowe działalności Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz programu jego działania, z ks. Łukaszem Piórkowskim podpisał Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama