Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zaplanowany na 1 lutego XI Bieg Podhalański im. św. Jana Pawła II nie odbędzie się

Powodem odwołania zawodów jest brak wystarczającej ilości śniegu na planowanych trasach.

Bieg Podhalański im. św. Jana Pawła II od samego początku odbywa się na terenie rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem, a start i meta znajdują się na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy mają do pokonania 30, 15 lub 6 km. W tym roku 11. edycja miała mieć szczególny charakter, bowiem została wpisana w plan Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN.

Niestety, ze względu na brak wystarczającej ilości śniegu do przygotowania tras (a miejscami całkowity brak śniegu), bieg musiał zostać odwołany. Jak informuje Jadwiga Guzik, dyrektor XI Biegu Podhalańskiego, nie da się jednak podać nowego terminu imprezy, ponieważ prognozy pogody na najbliższy czas nie zwiastują opadów śniegu na Podhalu.

- Termin zawodów zostanie ustalony, jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą na przygotowanie trasy. Prosimy o śledzenie komunikatów na stronie internetowej www.bieg.nowytarg.pl, w których będziemy powiadamiać o panujących warunkach i o wyznaczeniu nowego terminu zawodów - dodaje J. Guzik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama