Nowy numer 3/2021 Archiwum

Krakowskie Pola Dialogu zapraszają

Zapowiadamy wydarzenia, które odbędą się tam w lutym i przypominamy spotkanie z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem, który w Polach gościł w styczniu.

Zmierzył się on z niełatwym tematem "Kościół w trudnościach, trudności w Kościele". Jak celnie zauważył, trudności człowiek ma przede wszystkim ze sobą, czyli z tym, na ile będzie wierny swojemu powołaniu, na ile wykorzysta dary i łaski otrzymane od Boga i na ile nie będzie marnował szans.

Przekonywał również, że świeccy mogą wypowiadać się w kwestii celibatu, domagając się np. jego zniesienia, ale muszą liczyć się z tym, że Kościół zdania nie zmieni. A wtedy nie wolno im stracić wiary.

Z kolei odpowiadając na pytanie, czy dla osób LGBT jest miejsce w Kościele, stwierdził krótko: "Jest. Bo w Kościele jest miejsce dla każdego człowieka".

Zdaniem ks. Węgrzyniaka problemy są jednak dwa. Pierwszy polega na tym, że te osoby czują się niekochane przez Kościół. Drugi zaś na tym, że osoby LGBT muszą zrozumieć, iż Kościół ma prawo powiedzieć, że droga, którą wybrały, w świetle teologii jest grzeszna.

Warto też oglądnąć pełną relację ze spotkania z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem:

ks. Wojciech Węgrzyniak w Polach Dialogu || 21.01.2020 r.
Pomoc Kościołowi w Potrzebie

 W lutym Pola Dialogu, czyli krakowskie biuro Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zapraszają do udziału w trzech wydarzeniach. Pierwsze, czyli spotkanie pod hasłem "Kurdowie. Naród bez państwa", odbędzie się we środę 12 lutego o godz. 19. Jego gościem będzie Wojciech Kaczor, ekspert ds. bliskowschodnich, który opowie o sytuacji 25-milionowej społeczności Kurdów.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Tydzień później, 19 lutego o godz. 18.30, w sanktuarium św. Józefa przy ul. Poselskiej 21, odprawiona zostanie Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan.

Z kolei 26 lutego, czyli w Środę Popielcową, Pola Dialogu odwiedzi Marcin Jakimowicz, dziennikarz "Gościa Niedzielnego". Podczas spotkania pod hasłem "Jak się wygrywa bitwy?" opowie o 44 wskazówkach, jak dobrze przeżyć tegoroczny Wielki Post, a także swojej relacji z Bogiem, uwielbianiu Go i o szczęśliwym życiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama