Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Wadowice. Wystawa zdjęć Grzegorza Gałązki

Papieski fotograf będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu "Takim go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II".

Spotkanie organizowane przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odbędzie się we wtorek, 18 lutego, w sali teatralnej Muzeum.

O 17.30 odbędzie się wernisaż wystawy "Papież z Wadowic w obiektywie Grzegorza Gałązki", natomiast o 18.00 rozpocznie się spotkanie z autorem zdjęć, podczas którego opowie on o swojej wieloletniej pracy u boku Ojca Świętego.

Grzegorza Gałązka od 1984 roku mieszka w Rzymie. Ze swoim aparatem towarzyszył Janowi Pawłowi II w wielu historycznych momentach pontyfikatu, uwieczniając zarówno codzienność w Watykanie, jak i wspomnienia z pielgrzymek. Wśród jego prac jest także zdjęcie, które zostało wybrane na oficjalny portret kanonizacyjny św. Jana Pawła II.

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasach Muzeum (pl. Jana Pawła II 5).

Wystawa zdjęć "Papież z Wadowic w obiektywie Grzegorza Gałązki" będzie dostępna dla zwiedzających w sali teatralnej Domu Katolickiego do 22 marca. Można będzie dzięki niej przypomnieć sobie najsłynniejsze momenty tego pontyfikatu, jak i zobaczyć Ojca Świętego w zupełnie nowych ujęciach.

W tym samym czasie i miejscu będzie udostępniona zwiedzającym wystawa "Cierpienie ma sens", przygotowana z okazji 35. rocznicy zamachu na Ojca Świętego. Na ekspozycji jest prezentowane oryginalne wyposażenie z pokoju polikliniki Gemelli w Rzymie, w którym papież był kilkukrotnie hospitalizowany.

Obydwie wystawy będą dostępne dla zwiedzających od 21 lutego do 22 marca, w każdy piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 10 do 16. Wstęp na ekspozycje jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego odbioru biletów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy