Nowy numer 3/2021 Archiwum

Archidiecezja krakowska ws. oskarżeń dotyczących bp. Jana Szkodonia

- Ufamy w pełni procedurom wszczętym przez Kongregację Nauki Wiary - mówi ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej, po zapowiedzi publikacji "Gazety Wyborczej".

Krakowska kuria komentuje medialne oskarżenia pod adresem biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej Jana Szkodonia.

W jutrzejszym "Dużym Formacie", dodatku do "Gazety Wyborczej", ma się ukazać reportaż Marcina Wójcika, w którym biskup oskarżany jest o molestowanie 25 lat temu 15-letniej dziewczynki.

Jak mówi ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej, oskarżenia pod adresem bp. Jana Szkodonia trafiły do Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, która - zgodnie z kościelną procedurą - przekazała sprawę do Kongregacji Nauki Wiary.

- Archidiecezja krakowska nie zna treści oskarżeń stawianych biskupowi. Wykonujemy wszystkie polecenia otrzymane z Watykanu. Ufamy w pełni procedurom wszczętym przez Kongregację Nauki Wiary i oczekujemy szybkiego poznania prawdy w duchu nauczania papieża Franciszka - dodaje ks. Michalczewski i podkreśla, że metropolita wyraża swoją solidarność w dążeniu do poznania prawdy.

Biskup Jan Szkodoń ma 73 lata, biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej jest od 1988 roku.

Ksiądz Michalczewski informuje, że nie pełni on aktualnie żadnych obowiązków duszpasterskich w archidiecezji. Zalecono mu pozostanie w odosobnieniu.

AKTUALIZACJA. Oświadczenie bp. Szkodonia:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama