Nowy numer 3/2021 Archiwum

Trwają zapisy do udziału w 10. Ogólnopolskiej Spartakiadzie Zimowej

Jak co roku organizuje ją Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Stacja Narciarska Kasina SKI.

Tym razem hasłem Spartakiady są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Jana: "Aby radość wasza była pełna". - Chcemy podkreślić, że zostaliśmy powołani do życia w pełni radości i że można ją osiągnąć m. in. poprzez aktywność fizyczną, szczególnie tę na świeżym powietrzu, gdy cieszymy się pięknem stworzenia. Nasza radość ma być autentyczna i wypływać z serca. Powinniśmy też dzielić się nią z innymi, a nasze zawody są właśnie okazją do spotkania i rozmowy. Ta pełnia odnosi się również do dziesiątej, jubileuszowej edycji Spartakiady, bo aby dotrzeć na zawody trzeba wstać z kanapy i w pełni się zmobilizować. A później przyjdzie już tylko czas na radość z bycia razem i białego szaleństwa - tłumaczy Kamila Ciupińska, jedna z koordynatorów wydarzenia.

10. edycja największych zimowych zawodów sportowych w Polsce bez wpisowego, czyli Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej, odbędzie się 29 lutego na stoku narciarskim Kasina SKI w Kasinie Wielkiej.

- To wydarzenie ma także promować rywalizację w duchu zasad fair play oraz tworzenie przyjaznych relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Rok 2020 to także czas obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Spartakiada włącza się w te obchody, a sama postać świętego, wielkiego miłośnika narciarstwa i przyjaciela młodych, będzie przyświecać duchowym przygotowaniom do udziału w zawodach - dodaje K. Ciupińska.

Uczestnicy w wieku od 8 do 30 lat będą mogli całkowicie bezpłatnie wziąć udział we wszystkich konkurencjach: slalom gigant dla narciarzy, slalom gigant dla snowboardzistów (obie kategorie z podziałem na płeć i wiek) oraz zjazd na „byle czym”. Co ważne, rodzice i opiekunowie najmłodszych uczestników nie będą skazani na nudę - dla wszystkich rodzin zaplanowano grupowe zmagania i zabawy.

Do udziału w Spartakiadzie zaproszeni są także księża, siostry zakonne oraz klerycy, dla których przygotowano konkurencję dla osób duchownych.

Aby się zarejestrować, wystarczy wypełnić formularz na stronie www.spartakiadazimowa.pl. (zapisy trwają do 20 lutego). Szczegóły wydarzenia można także znaleźć na fanpage na Facebooku (www.facebook.com/SpartakiadaZimowa).

Organizatorami Spartakiady Zimowej są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Stacja Narciarska Kasina SKI. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama