Nowy numer 08/2020 Archiwum

Droga do zawodów przyszłości

O Trampolinie IT opowiada Piotr Synowiec, koordynator projektu z ramienia fundacji Instytut Aurea Libertas, socjolog i pedagog, absolwent kursu nowych technologii w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Miłosz Kluba: Na czym polega i jak powstał projekt Trampolina IT?

Piotr Synowiec: Prowadząc kursy robotyki czy programowania w szkołach, zauważyliśmy, że wiele dzieci patrzy ze smutkiem – one też chciałyby w takich zajęciach uczestniczyć, ale ich rodzice nie są w stanie zapłacić za kurs. Okazało się też, że placówki opiekuńcze czy domy dziecka chętnie zorganizowałyby kursy robotyki i oprogramowania dla swoich podopiecznych, ale również brakuje pieniędzy. Z drugiej strony duże firmy technologiczne mają finanse, żeby taki kurs ufundować. W wakacje 2019 r. skończyliśmy trwający od stycznia program z krakowską firmą z branży robotyki, a od października ub. roku trwa podobny cykl, ufundowany przez korporację telekomunikacyjną. To połączenie potrzeb dzieci, które zwykle nie mają dostępu do nowinek technologicznych, ze wsparciem firm technologicznych zaowocowało trwałymi kursami. My nazywamy to właśnie Trampoliną IT.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama