Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zawody przyszłości

O kursach robotyki i projekcie Trampolina IT opowiada w najnowszym "Gościu Krakowskim" Piotr Synowiec.

Jak wspomina, prowadząc wraz z instruktorami Krainy Twórczości kursy robotyki czy programowania w szkołach, widział smutny wzrok dzieci, które - ze względów finansowych - nie mogły się zapisać na takie zajęcia.

Odpowiedzią jest właśnie Trampolina IT. To projekt, dzięki któremu zarówno firmy (duże i mniejsze), jak i osoby prywatne mogą ufundować kursy dla dzieci z placówek wychowawczych, świetlic środowiskowych.

Po co to wszystko? - Odpowiedzią jest hasło: "Zawody przyszłości" - wyjaśnia P. Synowiec, koordynator Trampoliny IT z ramienia Fundacji "Instytut Aurea Libertas", socjolog i pedagog, absolwent kursu nowych technologii w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Trampolina IT - zajęcia druku 3D i robotyki dla wychowanków domu dziecka
Piotr Synowiec

- Chodzi o połączenie różnych elementów - dziecko na zajęciach samo programuje robota, a potem na wycieczce widzi, np. w firmie Astor, robota przemysłowego i w głowie zaczyna mu się układać, że z tym może się w przyszłości wiązać jego praca - tłumaczy P. Synowiec.

Szerzej o kursach, zajęciach i Trampolinie IT opowiada w najnowszym wydaniu "Gościa Krakowskiego". Tymczasem zaprasza na otwarte spotkania - najbliższe już w sobotę 15 lutego w Bibicach. Szczegóły można znaleźć na facebookowym profilu "Kraina Twórczości".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama