Nowy numer 3/2021 Archiwum

W Wadowicach trwa Szkoła Zimowa Instytutu Tertio Millennio

Wśród gości dwóch tegorocznych edycji Szkoły Zimowej znaleźli się reżyser Krzysztof Zanussi, dziennikarka Paulina Guzik czy polityk i profesor Paweł Kowal.

W trwającej od 12 do 16 lutego Szkole Zimowej biorą udział doktoranci i absolwenci studiów wyższych. Kilka dni wcześniej odbyła się edycja dla studentów.

Jak wyjaśnia Anna Janczyk, wiceprezes Instytutu Tertio Millennio, Szkoła Zimowa to "możliwość spędzenia kilku dni w niesamowitym towarzystwie".

- Trzonem są wykłady o. Macieja Zięby OP, który opowiada o tym, jak młody katolik może żyć w Europie, jak może być obecny w życiu publicznym i propagować swoje wartości, jakie wyzwania stawia przed nim współczesny świat - opowiada A. Janczyk. - Szkoły pełne są dyskusji, trudnych i ważnych pytań.

Wiceprezes ITM przyznaje, że to pytania, na które nie ma krótkich odpowiedzi. Właśnie dlatego Szkoła Zimowa trwa kilka dni, a jedną z możliwości kontynuacji poszukiwań jest odbywająca się w Krakowie trzytygodniowa Szkoła Letnia.

- Te spotkania mają budzić świadomość, że to my kształtujemy rzeczywistość i nikt nie zmieni Polski, Europy i świata za nas - tłumaczy Anna Janczyk.

Współorganizatorem Szkoły Zimowej jest Fundacja Konrada Adenauera (Konrad-Adenauer-Stiftung).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama