Nowy numer 22/2020 Archiwum

Najstarszą Małopolankę odwiedził abp Marek Jędraszewski

Wanda Szajowska niedawno obchodziła 109. urodziny. Metropolitę krakowskiego przywitała... przy fortepianie.

Pani Wanda jest bowiem absolwentką lwowskiego konserwatorium muzycznego. Już w Krakowie, gdzie mieszka od 1944 r., ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała jako nauczyciel muzyki w Eksperymentalnym Studium Gry na Fortepianie przy ul. Gołębiej.

Przy urodzinowym stole - przy herbacie i ciastku - obok jubilatki i metropolity krakowskiego zasiedli także Halina i Andrzej Roszkowscy, przyjaciele pani Wandy, oraz jej opiekunki - panie Zofia i Danuta. Pani Wanda wspominała lwowskie czasy, m.in. szkołę prowadzoną przez siostry Sacré Coeur, w której profesorowie nauczali po polsku i francusku czy bale w Kasynie Szlacheckim, gdzie tańczyła walca bostona.

Wanda Szajowska z d. Zarzycka urodziła się 12 lutego 1911 r. Jest najstarszą żyjącą Małopolanką i jedną z najstarszych Polek.

O pani Wandzie pisaliśmy w zeszłym roku przy okazji jej poprzednich urodzin:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama