GN 24/2021 Otwarte Archiwum

Zrzutka na sprzęt dla ratowników GOPR

Zbiórka pieniędzy na karetkę dla Grupy Podhalańskiej GOPR zakończyła się sukcesem, ale wciąż można wesprzeć ratowników.

Zbiórkę na portalu zrzutka.pl zorganizował Konrad Kruczkowski, miłośnik polskich gór, który na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu "Wiosna".

- W grudniu ubiegłego roku ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR zdecydowali się wesprzeć Szlachetną Paczkę, gdzie pracuję na co dzień. Razem z himalaistami Andrzejem Bargielem i Krzysztofem Wielickim zorganizowali pomoc dla jednej z rodzin oraz pomogli dostarczyć paczki do trudno dostępnych, górskich przysiółków. Opiekowałem się tym projektem i to właśnie wtedy, w zasadzie przypadkiem, dowiedziałem się o potrzebie i problemie ratowników z karetką. Okazało się, że na jej zakup potrzebna jest kwota 85 tys. zł. Uznałem, że nie może być tak, iż ludzie, którzy ratują innym życie, nie mogą kupić nowej karetki, a przeszkodą w tym na pewno nie mogą być pieniądze - opowiada K. Kruczkowski.

Już po 6 dniach udało się zebrać całą kwotę. - Byłem ogromnie szczęśliwy! Nie ukrywam, że sam nie dowierzam, iż tak szybko tylu ludzi o dobrych sercach zechciało pomóc. Jestem bardzo zaskoczony i ogromnie wdzięczny - podsumowuje pan Konrad. Nowa karetka trafi do ratowników GOPR już na przełomie marca i kwietnia tego roku.

Mimo że główny cel udało się osiągnąć zaledwie w ciągu 6 dni, zbiórka pieniędzy potrwa do 26 lutego. Każda kwota powyżej 85 tys., która w tym czasie zasili zrzutkę, wesprze zakup dodatkowego sprzętu ratującego ludzkie życie. W planach jest zakup m.in.: AED, noszy składanych KONG i urządzenia do masażu serca.

Każda osoba, która wpłaci jakąkolwiek kwotę na ten cel, będzie mogła odnaleźć swoje imię i nazwisko lub pseudonim na pamiątkowej tablicy darczyńców, która trafi na szczyt góry Turbacz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama