Jubileuszowa edycja wydarzenia potrwa od 22 do 25 kwietnia.
Organizatorami wydarzenia są instytucje, z którymi związany był ks. Józef Tischner i które dbają o jego dziedzictwo: Akademia Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego, Instytut Myśli Józefa Tischnera, Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak", Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
Głównym organizatorem tegorocznych Dni jest Instytut Myśli Józefa Tischnera. Potrwają one od 22 do 25 kwietnia. Poprzedzi je II Kongres Tischnerowski, który zaplanowano na 20-22 kwietnia.
Równocześnie z ogłoszeniem terminu 20. Dni Tischnerowskich rusza w Krakowie Strefa Tischnera, która jest przygotowaniem do głównej imprezy. Pierwsze spotkania w ramach Strefy odbędą się 12 i 13 marca. W czwartek 12 marca przypada bowiem 89. rocznica urodzin ks. Tischnera. Tego dnia młodzież licealna będzie czytać i komentować jego teksty w księgarni Znak w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. W interpretacji tekstów pomagać jej będzie filozof dr Maria Karolczak.
Natomiast dzień później o godz. 18 w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z bratankiem księdza Łukaszem Tischnerem, które poprowadzi Jolanta Kogut. Spotkanie, którego mottem są słowa ks. Tischnera: "Najpierw czuję się człowiekiem, potem filozofem, a na trzecim miejscu księdzem", będzie próbą przybliżenia jego postaci i zastanowienia się nad tym, co dalej zrobić z pozostawionym przez ks. Tischnera dziedzictwem. Wstęp na spotkanie jest wolny.