Nowy numer 22/2020 Archiwum

Znamy termin tegorocznych Dni Tischnerowskich

Jubileuszowa edycja wydarzenia potrwa od 22 do 25 kwietnia.

Organizatorami wydarzenia są instytucje, z którymi związany był ks. Józef Tischner i które dbają o jego dziedzictwo: Akademia Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego, Instytut Myśli Józefa Tischnera, Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak", Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Głównym organizatorem tegorocznych Dni jest Instytut Myśli Józefa Tischnera. Potrwają one od 22 do 25 kwietnia. Poprzedzi je II Kongres Tischnerowski, który zaplanowano na 20-22 kwietnia.

Równocześnie z ogłoszeniem terminu 20. Dni Tischnerowskich rusza w Krakowie Strefa Tischnera, która jest przygotowaniem do głównej imprezy. Pierwsze spotkania w ramach Strefy odbędą się 12 i 13 marca. W czwartek 12 marca przypada bowiem 89. rocznica urodzin ks. Tischnera. Tego dnia młodzież licealna będzie czytać i komentować jego teksty w księgarni Znak w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. W interpretacji tekstów pomagać jej będzie filozof dr Maria Karolczak.

Natomiast dzień później o godz. 18 w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z bratankiem księdza Łukaszem Tischnerem, które poprowadzi Jolanta Kogut. Spotkanie, którego mottem są słowa ks. Tischnera: "Najpierw czuję się człowiekiem, potem filozofem, a na trzecim miejscu księdzem", będzie próbą przybliżenia jego postaci i zastanowienia się nad tym, co dalej zrobić z pozostawionym przez ks. Tischnera dziedzictwem. Wstęp na spotkanie jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama