Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wydawnictwo Esprit ufundowało dla naszych Czytelników książki Abby Johnson

Do wygrania są trzy egzemplarze książki "Ściany będą wołać", w której byli pracownicy klinik aborcyjnych opowiadają swoje historie.

Abby Johnson, działaczka pro-life, a przed laty dyrektor kliniki Planned Parenthood odpowiedzialna za wykonanie ponad 22 tys. aborcji, nie kryje, że to nie będzie miła lektura. "Ale to lektura obowiązkowa. (...) Gdy będziesz czytać te wstrząsające relacje, proszę, pamiętaj w modlitwie o tych, którzy to wszystko przeżyli. Te odważne osoby porzuciły pracę w przemyśle aborcyjnym i ujawniły swoje historie nie da sławy, ale po to, by zapoczątkować zmianę. Pragną, by zło z ich przeszłości posłużyło jako ostrzeżenie" - pisze Abby.

Tytuł książki nie jest przypadkowy. Nawiązuje do tytułu głośnego w USA (w latach 90. XX w.) filmu "Gdyby ściany mogły mówić", którego trzy bohaterki dokonały aborcji, pozbywając się w ten sposób problemu nieplanowanej ciąży. "W tym filmie skutecznie udało się przemilczeć fakt, że w przypadku każdej niechcianej ciąży poza życiem przytłoczonej kobiety na szali jest jeszcze jedno życie - niewinnego człowieka, opisywane jedynie w kategoriach ciężaru, niedoli" - zauważa A. Johnson. Przekonuje też, że pracownicy ośrodków - od właściciela do abortera, od pielęgniarek po recepcjonistki - uwierzyli w oszustwo mówiące, że aborcja jest czymś dobrym. "Są o tym święcie przekonani, tak jak ja kiedyś, i są gotowi wystawić na szwank swoje życie oraz reputację w imieniu tego, co uważają za obywatelskie prawo do aborcji na żądanie" - tłumaczy. Nie ma też wątpliwości, że tym, co odsłania kłamstwo przemysłu aborcyjnego, jest badanie USG. "Dlatego wszystkie rozważające aborcję dziewczyny trzeba zachęcać, by zobaczyły swoje nienarodzone dziecko na USG. Idę o zakład, że Ameryka, tak jak Angie [jej historia jest jedną z wielu opisanych w książce - przyp. aut.], całkowicie odrzuci wtedy aborcje" - wskazuje Abby.

Wielkie wrażenie robi też historia dziewczyny, która spodziewała się czworaczków. Zmuszona przez swojego chłopaka, zażyła środki poronne. Gdy zaczęły działać, zjawiła się w klinice. Troje dzieci wypadło z niej, a ramiona dwóch w pełni uformowanych chłopców były splecione. Czwarte dziecko zostało wyssane podczas aborcji chirurgicznej. "Nienaruszone dzieci kołysałyśmy w ramionach i płakałyśmy nad nimi. Wiedziałam, że nie mogę dłużej wykonywać tej pracy" - opowiada pracownica kliniki.

Książka "Ściany będą wołać" ukazała się nakładem krakowskiego wydawnictwa Esprit, które dla naszych Czytelników ufundowało 3 jej egzemplarze. By je zdobyć, wystarczy 11 marca napisać do nas na adres: krakow@gosc.pl, podając swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Prosimy też o odpowiedź na proste pytanie: "Mamą ilu dzieci jest obecnie Abby Johnson?".

Uwaga! Książki trzeba będzie odebrać osobiście w redakcji "Gościa Krakowskiego"! (ul. Wiślna 12).


Do treści maila należy również dołączyć oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych:

Oświadczam, że zapoznałem/łam się z Ogólnym Regulaminem Konkursów Instytutu Gość Media i akceptuję jego warunki. Jednocześnie wyrażam zgodę na kontakt Organizatora ze mną w celu potwierdzenia mojej zgody na podane powyżej dane kontaktowe. Pełny tekst Regulaminu dostępny na stronie internetowej www.igomedia.pl/Regulaminy.

Wyrażam zgodę na podanie do publicznej wiadomości mojego imienia i nazwiska w związku z udziałem w konkursie w informacji o jego wynikach na stronie internetowej krakow.gosc.pl. Wyrażam również zgodę na przetwarzanie przez Organizatora jako administratora danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu, numeru telefonu lub adresu e-mail, w celu przeprowadzenia i realizacji konkursu. Jednocześnie oświadczam, że jestem świadoma/y dobrowolności podania danych oraz że zostałam/em poinformowany o prawie dostępu do treści swoich danych oraz o prawie ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawie do przenoszenia danych, prawie wniesienia sprzeciwu oraz prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także o prawie do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, w sposób, o którym mowa w Regulaminie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama