Nowy numer 39/2023 Archiwum

Teren Tatrzańskiego Parku Narodowego zamknięty do odwołania

Nieczynne będą punkty wejścia do parku, parkingi, a także kolejka i wyciągi w rejonie Kasprowego Wierchu. Schroniska nie będą przyjmować rezerwacji.

Jak informuje TPN, jest to odpowiedź na apel premiera i ministra zdrowia, by na czas zagrożenia w związku z koronawirusem pozostać w domach i nie wychodzić bez potrzeby.

"Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu, ale trzeba pamiętać, że turyści podróżują, korzystają ze środków komunikacji, restauracji i innych miejsc dostępnych publicznie, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się epidemii. Zamknięcie terenu Tatr nie dotyczy mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Osoby, które aktualnie przebywają w schroniskach, prosimy o rozważenie powrotu do domów. Sytuacja zmienia się dynamicznie, o wszelkich zmianach będziemy informować" - napisano w komunikacie.

Oprócz kolejki na Kasprowy Wierch nie działają także obiekty Polskich Kolei Linowych położone poza TPN. Zamknięte do odwołania są także PKL Gubałówka, PKL Palenica, PKL Mosorny Groń, PKL Góra Parkowa, PKL Góra Żar, Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka.

"Mamy na uwadze konieczność ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa a zdrowie naszych pracowników i klientów jest dla PKL najwyższym priorytetem" - poinformowały Polskie Koleje Linowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast