Nowy numer 22/2020 Archiwum

Teren Tatrzańskiego Parku Narodowego zamknięty do odwołania

Nieczynne będą punkty wejścia do parku, parkingi, a także kolejka i wyciągi w rejonie Kasprowego Wierchu. Schroniska nie będą przyjmować rezerwacji.

Jak informuje TPN, jest to odpowiedź na apel premiera i ministra zdrowia, by na czas zagrożenia w związku z koronawirusem pozostać w domach i nie wychodzić bez potrzeby.

"Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu, ale trzeba pamiętać, że turyści podróżują, korzystają ze środków komunikacji, restauracji i innych miejsc dostępnych publicznie, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się epidemii. Zamknięcie terenu Tatr nie dotyczy mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Osoby, które aktualnie przebywają w schroniskach, prosimy o rozważenie powrotu do domów. Sytuacja zmienia się dynamicznie, o wszelkich zmianach będziemy informować" - napisano w komunikacie.

Oprócz kolejki na Kasprowy Wierch nie działają także obiekty Polskich Kolei Linowych położone poza TPN. Zamknięte do odwołania są także PKL Gubałówka, PKL Palenica, PKL Mosorny Groń, PKL Góra Parkowa, PKL Góra Żar, Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka.

"Mamy na uwadze konieczność ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa a zdrowie naszych pracowników i klientów jest dla PKL najwyższym priorytetem" - poinformowały Polskie Koleje Linowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama