Nowy numer 22/2020 Archiwum

Transmisje Mszy św. i rekolekcje online

W archidiecezji krakowskiej nie brakuje miejsc, z których transmitowane są niedzielne (i nie tylko) Msze św. Z inicjatywą wychodzą także parafie.

Ci, którzy w niedzielę zostaną w domach ze względu na zagrożenie koronawirusem, mogą skorzystać z internetowych transmisji Mszy św. m.in. z:

  • sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach - LINK - Msze św. o godz. 9, 10.30, 12, 13.30, 15 (najpierw Godzina Miłosierdzia, o 15.20 Gorzkie Żale, po nich Msza św.) oraz 18
  • sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej - LINK - Msze św. o godz. 6, 7, 9 , 11, 13, 15, 17 i 19
  • sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu - LINK - Msze św. o.godz. 7, 9, 11 i 17

Do niektórych kościołów można "zajrzeć" cały czas - znajdziemy m.in. ciągłe transmisje wideo ze wspomnianych sanktuariów w Kalwarii Zebrzydowskiej czy Ludźmierzu, kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach, kościoła w Sance.

Z inicjatywą wychodzą także poszczególne parafie. W Niepołomicach (parafia Dziesięciu Tysięcy Męczenników) w niedzielę Msze św. będą odprawiane równocześnie w kościele i dwóch salkach parafialnych, by łatwiej było zachować limit 50 osób. Ponadto Msza św. o godz. 10 będzie transmitowana na parafialnym profilu na Facebooku.

O przeniesieniu rekolekcji parafialnych, które poprowadzi ks. Michał Curzydło, do internetu zdecydowano także w Niegowici (parafia Wniebowzięcia NMP). Nauki będą się odbywały zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, z tym tylko, że będą transmitowane online. Dzięki temu mogą z nich skorzystać nie tylko parafianie. Szczegóły można znaleźć na www.parafia.niegowic.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama