Nowy numer 22/2020 Archiwum

Transmisje z kościołów stacyjnych w archidiecezji krakowskiej są prowadzone online

Przy zachowaniu wszelkie wytycznych - zarówno państwowych, jak i kościelnych - w kościołach stacyjnych trwa modlitwa. Aby zapewnić wiernym duchową łączność, na facebookowym profilu archidiecezji prowadzone są transmisje online.

W związku z szerzącą się pandemią abp Marek Jędraszewski zachęca wiernych do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i wywoływanej nim choroby COVID-19. Metropolita zaapelował do wiernych, aby w tych dniach pozostali w domach i zachęcił do korzystania z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie oraz do przyjmowania Komunii św. duchowej.

Od początku Wielkiego Postu w archidiecezji krakowskiej trwa modlitwa w kościołach stacyjnych. Po wprowadzeniu przez władze państwowe stanu zagrożenia epidemicznego liturgie odbywają się zgodnie z wszelkimi wytycznymi - zarówno państwowymi, jak i kościelnymi. Aby zapewnić wiernym duchową łączność, na facebookowym profilu archidiecezji krakowskiej prowadzone będą transmisje online.

W tym tygodniu "przystankami" na drodze liturgii stacyjnej w Krakowie będą jeszcze kościół św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303, sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile, bazylika Mariacka (w uroczystość św. Józefa, patrona Krakowa), kościół NMP z Lourdes księży misjonarzy oraz bazylika św. Franciszka z Asyżu.

Co więcej, każdego dnia o godz. 7 rano w TVP1 można oglądać transmisję Mszy św. z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Z kolei we wtorek 17 marca z kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich o godz. 20.30 on-line transmitowana będzie modlitwa różańcowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama