GN 48/2020 Archiwum

Modlitwy za wstawiennictwem św. Szymona z Lipnicy

"Potrzebujemy Szymona od zaraz" - napisał w mediach społecznościowych bp Damian Muskus OFM, mobilizując wspólnotę #mimodrzwizamknietych do tego, by pamiętać o orędownictwie świętego w niełatwym czasie.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Szymona z Lipnicy o oddalenie epidemii:

Św. Szymonie z Lipnicy, Ty dałeś przykład głębokiej wiary i bezgranicznej miłości Boga i bliźniego, głosząc gorliwie Chrystusową Ewangelię i niosąc duchową pomoc do-tkniętym zaraźliwą chorobą. Dla nich poświęciłeś swoje franciszkańskie i kapłańskie życie, spiesząc z sakramentalną posługą chorym, nawet w obliczu niechybnej śmierci. 

Stajemy dzisiaj przy twoim grobie i prośmy Cię usilnie: swoją modlitwą i wstawiennictwem uproś nam tę łaskę, aby Bóg miłosierny uchronił naszą Ojczyznę i mieszkańców naszego miasta oraz świat przed szerzeniem się groźnej epidemii.

Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia; wspieraj także tych, którzy, tak jak Ty, służą im z poświeceniem. Otaczaj swoją opieką i modlitwą również kierujących naszym krajem oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości zarazy.

Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie. 

Św. Szymonie z Lipnicy nasz Patronie i Orędowniku chorych i cierpiących, módl się za nami. Amen!  

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama