Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zakaz wstępu do lasu z powodu epidemii

Małopolskie nadleśnictwa wprowadziły zakaz wejścia do lasu. Chodzi o "przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2".

Zakazy obowiązują już na terenie Nadleśnictw Brzesko, Dębica, Krzeszowice, Limanowa, Łosie, Miechów, Myślenice, Nawojowa, Niepołomice, Nowy Targ i Piwniczna.

W większości zakaz obowiązuje do odwołania. Inaczej jest w przypadku Nadleśnictwa Niepołomice, na którego terenie znajduje się popularna wśród spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów Puszcza Niepołomicka. Tam zakaz wprowadzono do 31 marca.

"Przy takim zagrożeniu jak mamy obecnie, zamknięcie ścieżek leśnych dla turystów jest bardzo zasadne, szczególnie w miejscach, gdzie gromadzi się dużo osób" - powiedział PAP Jan Kosiorowski, szef Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Krakowie.

"Stan wyższej konieczności wskazuje na to, żeby ostrożność posunąć trochę dalej. Spacer na świeżym powietrzu pomaga pod warunkiem, że nie ma kontaktu z innymi ludźmi. Jeżeli na niektórych traktach leśnych spotykamy całe grupy wycieczkowe, całe rodziny spacerujące, spotykają się naprzeciw ludzie sobie obcy, to może potencjalnie powodować problem" - wyjaśnił J. Kosiorowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama