Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zapalone świece znakiem wspólnoty w 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II

O duchową jedność w tym czasie zaapelował kard. Stanisław Dziwisz. Osobisty sekretarz świętego papieża odprawi 2 kwietnia Mszę św. w kaplicy klasztornej sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Eucharystię w łagiewnickim sanktuarium o 7.00 będzie transmitowała TVP. 

Najbliższy współpracownik św. Jana Pawła II zachęca do wspólnej modlitwy w godzinie przejścia papieża do domu Ojca - o 21.37. Prosi, by zapalić wówczas świece w oknach i odmówić Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu w obliczu pandemii. "Proszę Was wszystkich, Drodzy Bracia i Siostry, o to, byśmy w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca znów się przy nim zjednoczyli. Bardzo Was proszę, niech nikogo nie zabraknie w tej duchowej wspólnocie 2 kwietnia o godzinie 21.37. Niech wzniesie się do nieba nasza modlitwa zawierzenia" - napisał kard. Dziwisz.

O 21.00 w kaplicy Domu Arcybiskupów Krakowskich Mszę św. odprawi abp Marek Jędraszewski. Po Eucharystii metropolita krakowski odmówi Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Msza św. będzie transmitowana w mediach archidiecezji krakowskiej.

W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie o 20.00 zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy Kapłańskiej, gdzie znajduje się płyta z grobu papieża z bazyliki świętego Piotra w Rzymie. O 20.45 rozpocznie się Różaniec, a po nim - nabożeństwo, które od dwóch tygodni kończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem z wieży przy sanktuarium. 

W związku z rocznicą śmierci św. Jana Pawła II krakowski Instytut Dialogu Międzykulturowego przygotował materiał dokumentalny przypominający osobę Ojca Świętego. Na stronie www.idmjp2.pl będzie można zobaczyć m.in. film biograficzny "Karol Wojtyła – Jan Paweł II", archiwalne nagrania spotkań papieża z rodakami pod Oknem Papieskim czy wysłuchać nagrań listów od wiernych kierowanych do Ojca Świętego już po jego śmierci. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama