Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio ponownie uruchomiło łaźnię dla osób bezdomnych

Internetowa zbiórka pozwoliła na zakup potrzebnych środków ochronnych.

Pieniądze - ponad 110 tys. zł - pozwolą na zakup m.in. kombinezonów, półmasek filtrujących, okularów, rękawiczek oraz środków do dezynfekcji.

"Do tej pory ze środków pozyskanych ze zbiórki udało nam się zakupić 150 pełnych zestawów ochronnych na łączną kwotę blisko 38 tysięcy złotych. Dodatkowo tygodniowy koszt utrzymania łaźni, która pozwoli osobom bez domu zadbać o higienę i tym samym przetrwać epidemię koronawirusa to około 2 tysięcy złotych (bez kosztów administracyjnych), w co wchodzi m.in zakup czystej bielizny oraz środków higienicznych dla osób biorących kąpiel, a także innych środków zaopatrzeniowych. Dlatego zapewniamy, że całość kwoty ze zbiórki przeznaczona zostanie na pomoc osobom, które teraz znajdują się w najtrudniejszej sytuacji" - informuje Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio ponownie uruchomiło łaźnię dla osób bezdomnych   W łaźni czynne będą dwie skrajne kabiny, co pozwoli na zachowanie bezpiecznej odległości. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

Łaźnia, z której mogą korzystać osoby bezdomne, z powodu epidemii koronawirusa była nieczynna przez dwa tygodnie. Ponownie została otwarta 31 marca. Trochę zmienią się jednak zasady jej działania. Dostępne będą dwie skrajne kabiny, co pozwoli na zachowanie bezpiecznych odstępów. Po każdym użyciu będą one dokładnie zdezynfekowane. Dyżury w łaźni będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast