Nowy numer 22/2020 Archiwum

Msza Krzyżma przeniesiona, Wielka Sobota bez święcenia pokarmów

Opublikowano "Wskazania metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na Święte Triduum Paschalne 2020 roku".

W dokumencie przypomina on obowiązujące ograniczenia, dotyczące liczby osób w Kościele (do 11 kwietnia jest to 5 osób, od 12 kwietnia - 50). Zaznacza przy tym, że "jeśli pojawią się nowe przepisy państwowe, dotyczące zgromadzeń religijnych, należy się do nich dostosować i uwzględnić je w praktyce duszpasterskiej". Zachęca też księży do organizowania transmisji w mediach społecznościowych.

Ważną zmianą w przeżywaniu tegorocznego Triduum Paschalnego jest przeniesienie Mszy św. Krzyżma z Wielkiego Czwartku na późniejszy termin. Jak czytamy w dokumencie, zostanie ona odprawiona prawdopodobnie 12 września.

Metropolita krakowski polecił także, by w Wielką Sobotę "nie organizować tradycyjnego święcenia pokarmów, nawet bez udziału wiernych".

"Należy natomiast zachęcić wiernych do błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym" - pisze abp Marek Jędraszewski.


Tekst błogosławieństwa można pobrać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama