Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kraków. Archidiecezjalna Caritas ufundowała respirator

Szpital im. Żeromskiego w Nowej Hucie, który jako pierwszy w Krakowie zmierzył się z epidemią COVID-19, otrzymał 100 tys. zł na zakup respiratora. Dziś Caritas Archidiecezji Krakowskiej przelała zebraną kwotę na konto szpitala.

Wpłaty na zakup respiratora dla krakowskiego szpitala były odpowiedzą na apel Caritas, ogłoszony 24 marca. Oprócz pomocy najuboższym i seniorom Caritas postanowiła wtedy włączyć się w pomoc placówkom służby zdrowia, które prosiły o wsparcie. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem i w trochę ponad tydzień darczyńcy przekazali na konto archidiecezjalnej Caritas 100 tys. zł.

Akcja trwa nadal, gdyż epidemia zatacza coraz szersze kręgi, a kolejne szpitale czekają na pomoc. Nie wiadomo, kto i kiedy znajdzie się w potrzebie. Ta akcja może być na wagę życia. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę. Wpłat można dokonywać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem "Respirator" lub online, TUTAJ.

Równocześnie pracownicy i wolontariusze krakowskiej Caritas kontynuują pomoc materialną dla najuboższych seniorów, dostarczając im paczki z żywnością i środkami czystości. Gorące posiłki najuboższym wydaje również Kuchnia św. Brata Alberta. Caritas apeluje o wsparcie finansowe również tych działań.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama