Nowy numer 22/2020 Archiwum

Św. Janie Pawle II, uproś nam u Boga łaskę oddalenia pandemii

W tej intencji w 15. rocznicę śmierci Ojca Świętego modlili się kard. Stanisław Dziwisz oraz duszpasterze z sanktuarium św. Jana Pawła II.

To właśnie na Białych Morzach wieczorem 2 kwietnia odbyło się czuwanie modlitewne transmitowane przez internet.

O godz. 20 w kaplicy Kapłańskiej, gdzie przed ołtarzem znajduje się płyta nagrobna z bazyliki św. Piotra w Rzymie z umieszczonymi na niej relikwiami krwi św. Jana Pawła II, Mszy św. przewodniczył kustosz sanktuarium ks. Mateusz Hosaja. Dziękował on za dar papieża Polaka i modlił się przez jego wstawiennictwo o oddalenie pandemii koronawirusa. Bożej opiece polecał też chorych, cierpiących, zmarłych oraz służby medyczne i wszystkich, którzy troszczą się o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi na całym świecie. W homilii ks. Hosaja zachęcał zaś do troszczenia się o całe dziedzictwo św. Jana Pawła II.

- Szukaj Boga w swoim życiu, tak jak on - św. Jan Paweł II - szukał Go w codziennej modlitwie. Angażuj się - realizuj pasje: Twórz relacje z bliskimi (...) - mówił kustosz sanktuarium. 

Po Mszy św., podczas modlitwy różańcowej, Kościół, ojczyzna i cały świat zostały zawierzone Matce Bożej. Następnie odmówiona została modlitwa o uproszenie łaski oddalenia pandemii koronawirusa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Z kolei o 21.20 kardynał Stanisław Dziwisz poprowadził nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Później przeszedł on w procesji z Najświętszym Sakramentem na wieżę widokową, by z wysokości 50 metrów, po modlitwie Liturgią Godzin - Kompletą, pobłogosławić Kraków, archidiecezję, Polskę i cały świat.

Od dwóch tygodni o 21.37 kapłani z sanktuarium św. Jana Pawła II modlą się i udzielają błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.

Św. Janie Pawle II, uproś nam u Boga łaskę oddalenia pandemii   Kardynał pobłogosławił Kraków, archidiecezję i cały świat Najświętszym Sakramentem oraz relikwiami św. Jana Pawła II. Sanktuarium św. Jana Pawła II
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama