Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wirtualna puszka Pól Nadziei

Co roku, gdy kwitną żonkile, przy kościołach, w szkołach i w centrach handlowych trwają kwesty na rzecz krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza. Tym razem jest inaczej.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa akcja odbywa się w zupełnie innym, nowym wymiarze. Wszystkie kwesty - zarówno te prowadzone przy kościołach, jak i w centrach handlowych - zostają bowiem przełożone na lepszy czas. Odwołany jest też tradycyjny żonkilowy koncert.

- Rzeczywistość zaskoczyła nas. Teraz najważniejszym wyzwaniem jest troska o dobre życie naszych pacjentów oraz zdrowie pracowników i wolontariuszy, którzy im służą. Wykorzystując możliwości, jakie daje internet, gorąco prosimy więc ludzi dobrej woli, aby w miarę swoich możliwości wsparli hospicjum, odwiedzając stronę www.hospicjum.krakow.pl i składając datek do symbolicznej wirtualnej puszki Pól Nadziei - apeluje Renata Połomska, koordynator Pól Nadziei.

Jak dodaje, Pola Nadziei to akcja ogromnie ważna dla funkcjonowania Hospicjum św. Łazarza. - Dzięki niej od 23 lat zobywamy wsparcie finansowe dla naszej działalności, a także zjednujemy rzesze przyjaciół, którzy wraz z nami pomagają ludziom znajdującym się w terminalnym stadium choroby. Oni potrzebują opieki profesjonalnego personelu medycznego oraz życia bez bólu i innych objawów chorobowych, a ich rodziny - wsparcia podczas towarzyszenia bliskiemu w odchodzeniu oraz podczas przeżywania żałoby - tłumaczy R. Połomska.

Zachęca też uczniów, by czas spędzany w domu wykorzystali na udział w żonkilowych konkursach. Więcej na ten temat napiszemy za kilka dni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama