Nowy numer 22/2020 Archiwum

Transmisje liturgii Triduum Paschalnego na stronie "Gościa Krakowskiego"

Na naszej stronie będzie można obejrzeć transmisje Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii Męki Pańskiej i Liturgii Paschalnej z krakowskiej kolegiaty św. Anny.

Pierwsza transmisja rozpocznie się w Wielki Czwartek o godz. 19.30. O tej samej godzinie będą się zaczynały transmisje w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

- Tęsknimy za wiernymi, codziennie zatrzymujemy się na adoracji Najświętszego Sakramentu, modląc się za tych, którzy kiedykolwiek modlili się w tym kościele. Czy dla kilkuset osób, czy tylko dla pięciu fizycznie obecnych, liturgia będzie celebrowana przez wszystkich kapłanów z takim samym zaangażowaniem jak w zeszłych latach - zapowiada ks. Mateusz Wójcik, wikary.

- Jeśli przez transmisję na żywo będziemy być mogli w domach wiernych, których sercom to wyjątkowe miejsce jest bliskie, to chcemy im pomóc jak najlepiej przeżyć tegoroczną, wyjątkową Paschę - dodaje.

Podkreśla też, że "Kościół żyje, bo my żyjemy i mimo ograniczonego dostępu do świątyń święta się odbędą". - Chrystus na szczęście zmartwychwstał realnie, a nie wirtualnie - przypomina ks. Wójcik.

Na profilach kolegiaty św. Anny - zarówno na Facebooku i jak w serwisie YouTube - będzie można ponadto obejrzeć transmisje wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej (godz. 15) oraz ciemnych jutrzni (w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o 8.00).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama