Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jezus Miłosierny błogosławi z łagiewnickiej wieży

W Wielki Piątek tradycyjnie rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Dziś już wiadomo, że będzie ono wyglądało inaczej niż zwykle.

Pielgrzymi nie będą mogli wziąć bezpośredniego udziału w uroczystościach Niedzieli Bożego Miłosierdzia, dlatego gospodarze sanktuarium w Łagiewnikach postanowili, aby Jezus Miłosierny "wyszedł im naprzeciw i dał się zobaczyć". Na wieży przy bazylice został umieszczony obraz Jezusa Miłosiernego, który znajdował się zawsze na ołtarzu polowym podczas obchodów święta. 

- Zazwyczaj o tej porze tłumy pielgrzymów przybywały do naszego sanktuarium. Teraz jest tu wielka cisza - mówi kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ks. Zbigniew Bielas. - Pragniemy, aby Jezus Miłosierny z wieży naszego sanktuarium ogarniał swoim miłosiernym spojrzeniem Kraków i wszystkich pielgrzymów, którzy tutaj przybywają – fizycznie i duchowo - dodaje.

Tegoroczna Niedziela Bożego Miłosierdzia przeżywana będzie w nadal obowiązujących ograniczeniach związanych z uczestnictwem w zgromadzeniach religijnych. - Dlatego chcemy was zachęcić do bardziej intensywnego włączenia się w Nowennę i duchowe przeżywanie Święta Miłosierdzia Bożego w łączności z nami. Każdego dnia o godz. 15.00 dzięki transmisji internetowej na stronach www.milosierdzie.pl i www.faustyna.pl można włączyć się w Nowennę - zachęcają gospodarze łagiewnickiego sanktuarium.

Ma to być znak łączności z Łagiewnikami w tym trudnym czasie, aby - jak mówił w tym miejscu św. Jan Paweł II - "każdy mógł spojrzeć na ten obraz miłosiernego Chrystusa, na Jego Serce promieniujące łaskami, i w głębi duszy usłyszeć to, co słyszała Siostra Faustyna: »Nie lękaj się niczego, Ja jestem zawsze z Tobą«. A jeśli szczerym sercem odpowie: »Jezu, ufam Tobie!«, znajdzie ukojenie wszelkich niepokojów i lęków".

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji i przebiegu tegorocznej Niedzieli Bożego Miłosierdzia zostaną przekazane po Wielkanocy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama