Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nagraj Litanię do św. Jana Pawła II!

Z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Polaka archidiecezja krakowska chce stworzyć jego wirtualny żywy pomnik.

Jak mówią organizatorzy akcji, choć pandemia koronawirusa uniemożliwia planowane od dawna świętowanie 100. urodzin Karola Wojtyły, warto być razem i wspólnie stworzyć dzieło, które upamiętni św. Jana Pawła II Wielkiego. Będzie to również niezwykły prezent dla Ojca Świętego, który wielokrotnie prosił, by nie stawiano mu pomników z brązu, lecz by budowano żywe pomniki.

- "Szukałem was, teraz wy przyszliście do mnie" - mówił Jan Paweł II, odchodząc do domu Ojca. Wielokrotnie to właśnie osoba papieża Polaka jednoczyła nas w trudnych momentach. W tym szczególnym roku, który został naznaczony pandemią i koniecznością izolacji, bądźmy więc razem, tworząc wirtualną wspólnotę modlitwy, dziękując za dar Karola Wojtyły i prosząc Boga za jego wstawiennictwem o oddalenie zagrożenia, jakim jest koronawirus - zachęcają pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Wszyscy, którzy chcą wziąć w nim udział i, nie wychodząc z domu, nagrać Litanię do św. Jana Pawła II, swoje zgłoszenia powinni wysyłać na adres: 100leciejp2@diecezja.pl. Można to zrobić do 30 kwietnia, do godz. 23.59. W odpowiedzi każdy otrzyma wezwanie oraz wskazówki dotyczące nagrania. Z przesłanych materiałów stworzona zostanie Litania do św. Jana Pawła II, której premiera odbędzie się w dniu 100. urodzin K. Wojtyły, czyli 18 maja, w mediach społecznościowych archidiecezji krakowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama