Nowy numer 22/2020 Archiwum

Tatrzańskie szlaki nadal zamknięte

Od 20 kwietnia przestał obowiązywać zakaz wstępu do lasów. Nadal nie można jednak wchodzić na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Wraz z lasami ponownie otwarte zostały m.in. Babiogórski Park Narodowy, Gorczański Park Narodowy, Pieniński Park Narodowy. Nadal obowiązuje zakaz wstępu na szlaki w Tatrach.

Władze TPN wyjaśniają, że otwarcie tego parku wywołałoby duży ruch turystyczny na Podhalu.

- Naszym zdaniem Tatry powinny zostać otwarte dla ogółu wtedy, kiedy będzie można otworzyć bazę hotelarską i gastronomiczną. Jeżeli będzie już na tyle bezpiecznie, żeby otworzyć bazę hotelarską, to wszyscy będą mogli przyjeżdżać do Zakopanego i iść w góry - powiedział PAP starosta tatrzański Piotr Bąk.

Dodał, że na razie Tatry powinny zostać udostępnione tylko dla mieszkańców regionu.

Szlaki turystyczne w Tatrach zostały zamknięte dla turystów 13 marca. Od 3 kwietnia zakaz wstępu obejmuje także mieszkańców podtatrzańskich gmin.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • m
    20.04.2020 21:41
    Nie napiszę, co myślę, bo musiałbym użyć słów powszechnie uznanych za obraźliwe.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama