Nowy numer 22/2020 Archiwum

Tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM w tym roku nie odbędzie się

Uroczystości św. Stanisława 10 maja w katedrze na Wawelu będzie przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Z kolei 13 maja Mszy św. na Skałce przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski.

W wydanym z tej okazji komunikacie metropolita krakowski pisze, że przez wieki Kościół na polskiej ziemi w modlitwie znajdował wytchnienie i pokój wobec grożących państwu i jego społeczności niebezpieczeństw. "Odnosił się przy tym chętnie do przykładu życia i wstawiennictwa świętych patronów, a wśród nich do heroicznej postawy św. Stanisława, głównego patrona Polski. Nie inaczej czyni obecnie, gdy przez liczne gesty miłosierdzia wobec potrzebujących oraz gorącą modlitwę zanoszoną do Boga na wzór świętych towarzyszy ludzkości na drogach zbawienia" - zauważa arcybiskup.

Informuje również, że tradycyjna procesja do sanktuarium Męczeństwa Świętego Stanisława na Skałce ze względu na stan epidemii w tym roku nie odbędzie się. Mimo to uroczystości św. Stanisława w niedzielę 10 maja podczas Mszy św. o godz. 10.30 w katedrze na Wawelu przewodniczyć będzie abp Depo, metropolita częstochowski. Z racji ograniczonego udziału wiernych Eucharystia będzie transmitowana przez TVP1.

"Z kolei we środę 13 maja o godz. 19 z przedstawicielami Kapituły Metropolitalnej i ojcami paulinami odprawię Mszę św. na Skałce, oddając cześć relikwiom Świętego Stanisława BM i zanosząc przed Boży majestat intencje wiernych całej Archidiecezji" - dodaje abp Jędraszewski i zachęca, by w czasie trwającej w parafiach nowenny przed uroczystością św. Stanisława powierzać jego wstawiennictwu wszystkie aktualne troski i jednoczyć się we wspólnej modlitwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama