Nowy numer 22/2020 Archiwum

Tańczące karmelitanki bose z Krakowa

Mniszki z klasztoru na Wesołej w Krakowie zatańczyły w swojej kaplicy. Niecodzienny filmik dedykują chorym, cierpiącym i smutnym.

Siostry zatańczyły do utworu "Opowieści o miłości". Jak podkreślają, to była inicjatywa oddolna i spontaniczna. - I pochodząca od Ducha Świętego. Siostry się na nią otwarły, bo mamy nadzwyczajne czasy. To nie jest nasza typowa forma modlitwy, ale doszłyśmy do wniosku, że modlitwa tańcem może przynieść wielu oglądającym pokój i radość - mówi s. Cecylia, przeorysza wspólnoty.

Żyjące w ścisłej klauzurze mniszki wykorzystały choreografię przygotowaną rzez wspólnotę "Lilia". Swoim tańcem siostry chcą trafić do cierpiących, chorych i smutnych. Ma to być także wyraz ich czuwania i modlitwy w czasie pandemii za wszystkich, którzy tego potrzebują.

Dla Was - Karmelitanki Bose z Krakowa - Wesołej
Karmelici Bosi Prowincja Krakowska

Klasztor przy ul. Kopernika w Krakowie ufundowali Jan i Ewa z Leszczyńskich Szembekowie. Pierwsze karmelitanki trafiły tu 26 lipca 1725 roku. W klasztorze na Wesołej spoczywają doczesne szczątki służebnicy Bożej m. Teresy Marchockiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • MagdalenaPS
    02.05.2020 18:38
    MagdalenaPS
    Takie to piękne, że aż łzy stanęły w oczach. Wspaniałe i kojące w ten szczególny dzień. Bóg zapłać Siostrom i realizatorom.
    doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama