Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Tańczące karmelitanki bose z Krakowa

Mniszki z klasztoru na Wesołej w Krakowie zatańczyły w swojej kaplicy. Niecodzienny filmik dedykują chorym, cierpiącym i smutnym.

Siostry zatańczyły do utworu "Opowieści o miłości". Jak podkreślają, to była inicjatywa oddolna i spontaniczna. - I pochodząca od Ducha Świętego. Siostry się na nią otwarły, bo mamy nadzwyczajne czasy. To nie jest nasza typowa forma modlitwy, ale doszłyśmy do wniosku, że modlitwa tańcem może przynieść wielu oglądającym pokój i radość - mówi s. Cecylia, przeorysza wspólnoty.

Żyjące w ścisłej klauzurze mniszki wykorzystały choreografię przygotowaną rzez wspólnotę "Lilia". Swoim tańcem siostry chcą trafić do cierpiących, chorych i smutnych. Ma to być także wyraz ich czuwania i modlitwy w czasie pandemii za wszystkich, którzy tego potrzebują.

Dla Was - Karmelitanki Bose z Krakowa - Wesołej
Karmelici Bosi Prowincja Krakowska

Klasztor przy ul. Kopernika w Krakowie ufundowali Jan i Ewa z Leszczyńskich Szembekowie. Pierwsze karmelitanki trafiły tu 26 lipca 1725 roku. W klasztorze na Wesołej spoczywają doczesne szczątki służebnicy Bożej m. Teresy Marchockiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy