Nowy numer 43/2020 Archiwum

Krakowska Caritas dla Szpitala im. Józefa Dietla

Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla przy ul. Skarbowej 4 w Krakowie otrzymał dzięki darczyńcom nowy respirator dla chorych. Zakup dofinansowała Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Przekazano na ten cel  40 tys. zł, zebrane przez Caritas. Dzięki temu można było wymienić w tym szpitalu zepsuty w marcu respirator, służący placówce od 27 lat.

To nie pierwsza akcja pomocowa krakowskiej Caritas dla służby zdrowia. W kwietniu, dzięki wpłacie 100 tys. zł, sfinansowano zakup respiratora. Wcześniej, na początku kwietnia, krakowska Caritas przekazała 100 tys. zł na zakup respiratora dla Szpitala im. S. Żeromskiego w Nowej Hucie. Ta kwota była również zebrana w rezultacie ogłoszonej 24 marca zbiórki pieniędzy na wsparcie dla placówek służby zdrowia.

- Nie przerywamy akcji pomocy szpitalom. Prosimy nadal o wpłaty na zakup środków ochrony osobistej (maski, rękawiczki, kombinezony) oraz sprzęt medyczny, taki jak kardiomonitory, przyłóżkowe aparaty do USG i RTG, namioty medyczne. To w tej chwili najpilniejsze potrzeby placówek służby zdrowia. Zainteresowanych akcją prosimy o wpłaty na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej z dopiskiem: "Stop epidemii" lub online poprzez stronę internetową www.krakowcaritas.pl/ofiara.php - zaapelowała Agnieszka Homan z archidiecezjalnej Caritas.

- Niezależnie od akcji Caritas diecezjalnych, Caritas Polska kupiła w ramach akcji "Pomoc dla medyka" 100 respiratorów, 10 tys. całościowych kombinezonów ochronnych, 14 tys. maseczek chirurgicznych i 9 tys. maseczek KN95 - poinformowała A. Homan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama