Nowy numer 22/2020 Archiwum

Prezydencka para odwiedziła Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach

Andrzej Duda z żoną przyjechał do rodzinnego miasta Ojca Świętego z okazji 100. rocznicy jego urodzin.

Najpierw, w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II (znajdującym się w kamienicy, w której 18 maja 1920 r. przyszedł na świat Karol Wojtyła), zwiedzili oni wystawę „Urodziłem się w Wadowicach”. Ekspozycja pozwoliła im przeżyć wzruszającą podróż śladami papieża. Parze prezydenckiej towarzyszyli: dyrekcja Muzeum, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Prezydencka para modliła się też w znajdującej się tuż przy muzeum bazylice Ofiarowania NMP. W tej świątyni Karol Wojtyła został ochrzczony i przyjął pierwszą komunię świętą.

Następnie, na wadowickim rynku, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli wieniec z biało-czerwonych kwiatów przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Prezydencka para odwiedziła Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach   Zwiedzając wystawę "Urodziłem się w Wadowicach" goście przeżyli podróż śladami papieża Polaka. Grzegorz Jakubowski/KPRP
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama